foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

W miniony weekend Przebieczany koło Wieliczki gościły około 100 najmłodszych szachistów, którzy walczyli w Mistrzostwach Małopolski do lat 7. Zawodnicy grali w dwóch grupach: dziewcząt i chłopców, rozgrywając 7 partii. Drugi rok z rzędu bardzo szczęśliwe wróciły nasze dziewczynki. Na podium ustąpiły jedynie miejsca aktualnej Mistrzyni Polski do lat 7- Patrycji Pająk. Drugie miejsce zajęła brązowa medalistka tychże MP- nasza Julia Drozd. Tuż za nią po świetnie zagranych zawodach znalazła się Aleksandra Pazdan, na codzień uczęszczająca na zajęcia szachowe do SP nr 1 w Niepołomicach. Czwarte miejsce zajęła Milena Bednarczyk. Na początku drugiej dziesiątki zawody zakończyła Zofia Sakowska, zaś 16 była najmłodsza w naszej ekipie Hanna Babicz, jednocześnie czwarta w klasyfikacji do lat 6. Wysoki poziom gry naszych zawodniczek sprawił, że okazały się drugi rok z rzędu bezkonkurencyjne w klasyfikacji drużynowej. 

Rywalizacja u chłopców była dużo bardziej zacięta i trudna. Wystartowało aż 69 zawodników. Najwyższe spośród naszych reprezentantów 23 miejsce zajął Wojciech Kowalski, który uzyskał 4 punkty. Taką samą liczbę zwycięstw osiągnęli: Patryk Śledziewski (30 miejsce) i Filip Kołos (32 miejsce). Przez pierwszą część zawodów dobrze szło Arturowi Casino, jednak w drugiej zaliczył porażki i dorobek 3,5 punktu wystarczył na 37 miejsce. 

Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych dziewczynek w tak poważnych zawodach. Niech to będzie dobry prognostyk na przyszłość. Życzymy powodzenia i pasji w rozwijaniu szachowych umiejętności. 

Wyniki Dziewczynek

Wyniki Chłopców