foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

18 października w Domu Kultury w Staniątkach odbył się ostatni, finałowy turniej cyklu "Otwartej Powiatowej Ligi Szkolnej", organizowanej w ramach projektu "Piątki z Gońcem". Podobnie jak na wiosennych zawodach frekwencja dopisała i na starcie stanęło do boju ponad 150 zawodników. Rywalizowali w trzech grupach, a na koniec poznaliśmy zwyciezców szkolnej klasyfikacji drużynowej. Najlepszą szkołą została Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza ze Staniątek, która zdobyła 69,5 punktu i znacząco wyprzedziła pozostałe  na podium: SP z Woli Batorskiej i SP z Szarowa. W nagrodzonej szóstce znalazły się jeszcze: SP z Sierczy, Podłęża i SP nr 1 z Niepołomic. W całym cyklu wzięło udział 16 szkół i przedszkoli. 

W ostatnim turnieju najlepszymi w poszczególnych grupach okazali się:

- w grupie A- Milan Chmielek (SP Grodkowice) i Justyna Różeńska (SP Wola Batorska)

- w grupie B- Mateusz Mitoń (SP Podłęże) i Natalia Dziża (SP Grodkowice)

- w grupie C- Jakub Micuła (SP Staniątki) i Anna Ślusarczyk (SP Siercza).

Po podsumowaniu wyników bieżacego turnieju, pprzedstawiliśmy również indywidualne wyniki całego cyklu. Dodatkowo nagrodzeni zostali wszyscy zwycięzcy. Niezmiernie cieszy, że wśród nich było wielu reprezentantów Gońca. Cztery zwycięstwa odniósł Jakub Micuła, a także Gabriela Wilk i Natalia Dziża. Trzema wygranymi w cyklu mogą się pochwalić: Milena Bednarczyk i Justyna Różeńska. Dwa razy na najwyższym stopniu podium w swoim przedziale wiekowym stawali: Kajetan Płatek, Weronika Niziołek i Zuzanna Kozicka. Nagrodziliśmy również wiele pojedynczych zwycięstw. Najlepsze szkoły otrzymały sprzęt szachowy, pozwalający rozwijać pasję swoich uczniów uczęszczających na zajęcia szachowe. 

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu każdego z turniejów cyklu- rodzicom pomagającym przygotowywać salę na zawody, Paniom obsługującym bufet, sędziom oraz zawodnikom i trenerom za przybycie i świetną frekwencję. Liczymy, że jeszcze nie raz spotkamy się przy szachownicy w takim gronie. 

Wyniki gr. A

Wyniki gr. B

Wyniki gr. C

Galeria zdjęć cyklu

zdjęcie dzięki uprzejmości klubu Szachownica Kłaj