foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

W styczniu odbywały się rozgrywki najniższych lig juniorskich i seniorskich. Zagrały cztery nasze drużyny ale nieco lepiej spisali się juniorzy zdobywając srebrny i brązowy medal w rozgrywkach V ligi, które zostały przeprowadzone  w Łęgu Tarnowskim. 

11 stycznia dwie drużyny seniorskie pojechały by zmierzyć się w IV Małopolskiej Lidze do Zabierzowa. Zawody trwały dwa dni i o awans do III Ligi walczyło 18 zespołów. Żadna z naszych drużyn nie była faworytem ale miłą niespodziankę sprawiła ekipa UKS Goniec III, która była rozstawiona z ostatnim numerem startowym ale zajęła ósme miejsce zdobywając 8 punktów meczowych. Tak się złożyło, że ostatnia runda to były derby klubowe i porażka UKS Goniec II sprawiła, że ta drużyna zakończyła zmagania na 15 miejscu z dorobkiem 4 punktów meczowych. Na pochwałę zasługuje wynik indywidualny Julii Gaczoł- 6 punktów na 7 partii i drugie miejsce w klasyfikacji na kobiecej szachownicy. W poszczególnych drużynach zagrali: 

UKS Goniec III- Oskar Kołodziej 3pkt/7, Ryszard Budkiewicz 2pkt/3, Katarzyna Zabłocka 1,5pkt/4, Zuzanna Nowak 2pkt/3, Piotr Wnuk 2pkt/4, Agnieszka Feliks 4,5pkt/7

UKS Goniec II- Wojciech Bednarczyk 1pkt/3, Andrzej Bajer 2pkt/7, Sebastian Misiewicz 1,5pkt/7, Damian Gaczoł 0pkt/4, Julia Gaczoł 6pkt/7.

Wyniki

Tydzień po seniorach do boju stanęli juniorzy. Tym razem można było zagrać w czterech lokalizacjach: w Chrzanowie, Dobczycach, Roztoce i Łęgu Tarnowskim. Zdecydowaliśmy, że dwie drużyny pojadą pod Tarnów by powalczyć o jak najwyższe lokaty. Zawodnicy musieli zmierzyć się z grą w roli faworyta, co wcale nie jest proste. Już druga runda pokazała, że "ranking nie gra". Przez cały turniej na podium trzymała się ekipa UKS Goniec IV, która nie przegrała żadnego meczu jednak dwa remisy dały drugie miejsce. Szczęście pomogło nieco drużynie UKS Goniec V. Ostatnia runda to podobnie jak u seniorów derby klubowe, wygrane przez Goniec IV. Wyniki w pozostałych meczach sprawiły jednak, że Goniec V stanął na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji na szachownicach nasi zawodnicy także z medalami. Na pierwszej "desce" bezkonkurencyjna była Gabriela Drozd z wynikiem 6,5pkt/7. Mateusz Doktór na tej samej szachownicy uzyskał 5pkt, co dało trzecie miejsce. Srebro na trzeciej szachownicy wywalczył Marcel Kaleta (6pkt/7). Dobrze zagrały też dziewczyny na czwartej szachownicy: Natalia Dziża była druga, a Justyna Różeńska- trzecia. Na sukces swoich drużyn pracowali również: Karol Kurzeja (4pkt/7), Dominik Marecik (2,5pkt/7) i Filip Kozicki (2pkt/7). Gratulujemy dobrego startu!

Wyniki