foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

Wakacje tego roku przyniosły dwa obozy szachowe dla młodzików i juniorów. Skorzystalismy z okazji i pojechaliśmy 14 sierpnia do Ustronia, gdzie odbywał się Śląski Festiwal Szachowy "Szachy łączą pokolenia". Główną atrakcją i wyczekiwanym gościem był Anatolij Karpow. Świeże, górskie powietrze i dobra pogoda sprawiły, że młodzież wróciła nie tylko w dobrych humorach ale też z większym zasobem wiedzy szachowej. Niektórym przytrafiły się także wysokie wyniki turniejowe. Damian Bednarczyk grający w grupie A uzyskał drugą normę mistrzowską. W grupie B bardzo wysokie lokaty zajęli: Michał Mirski oraz Filip Wnęk. Uzyskali nie tylko nagrody finansowe ale kolejne normy kandydackie. Największa liczba naszych reprezentantów grała w grupie C. Tu sukces odniósł Piotr Rainer- 9 w ogólnej klasyfikacji (a grało 221 zawodników!) i trzeci w klasyfikacji do lat 14. W grupie E (dzieci do lat 10) najwyżej sklasyfikowany został Marcel Kaleta, który osiągnął 8 miejsce. W grupie do lat ośmiu najwyżej uplasowała się Julia Drozd (9 miejsce). Należy pochwalić też naszą najmłodszą zawodniczkę (rocznik 2014) Hannę Babicz, która wygrała 5 z 6 granych partii, co pozwoliło w tak młodym wieku zdobyć III kategorię szachową. Z V kategorią wróciła Magdalena Gac, grająca również do lat 8. Turniej główny zakończył się 21 sierpnia. Najlepsze trójki miały okazję odebrać nagrodę z rąk Anatolija Karpowa w ustrońskim amfiteatrze. 

Wyniki zawodników Gońca:

grupa A- 23. Damian Bednarczyk (5pkt)

grupa B- 4. Michał Mirski (7pkt), 12. Filip Wnęk (6pkt)

grupa C- 9. Piotr Rainer (7pkt), 60. Jakub Micuła (5,5pkt), 83. Karol Kozak (5pkt), 104. Julia Gaczoł (4,5pkt), 113. Katarzyna Zabłocka (4,5pkt), 119. Piotr Wnuk (4,5pkt), 145. Gabriela Drozd (4pkt), 202. Damian Gaczoł (3pkt)

grupa D- 24. Daria Bednarczyk

grupa E- 8. Marcel Kaleta, 45. Dominik Marecik

grupa F- 9. Julia Drozd, 18. Hanna Babicz, 37. Magdalena Gac

22 sierpnia w sobotę chętni zawodnicy mogli zagrać w Turnieju Szachowym z okazji 30-lecia Mokate. Rzadko zdarza się okazja by mieć szansę zagrać z czołowymi polskimi graczami. Pogoda dopisała aż za bardzo i grający na ustrońskim rynku musieli się zmierzyć nie tylko w pojedynku z innym graczem ale też z wysoką temperaturą. Najlepiej poradzili sobie: Piotr Rainer i Filip Wnęk- obaj uzyskali 5 punktów z 9 partii. Julia Gaczoł i Jakub Micuła ugrali po 4,5 punktu, Karol Kozak 4 punkty, Piotr Wnuk 3,5pkt, Katarzyna Zabłocka, Marcel Kaleta 3pkt, Damian Gaczoł i Dominik Marecik 2 punkty.

Oprócz wielu godzin spędzonych nad szachami mieliśmy okazję też podziwiac piękno przyrody w Ustroniu, a także spotkać się z Anatolijem Karpowem. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych, być może będzie szansa wrócić tam za rok.

Galeria zdjęć