foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

W niełatwej rzeczywistości z obostrzeniami sanitarnymi tuż pod koniec wakacji odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Organizatorzy zdecydowali tym razem o podziale uczestników na dwie tury: młodszych i starszych. Dodatkowo zawody odbywały się w dwóch lokalizacjach. Nieco skromniejsze grono niż zwykle reprezentowało nasz klub. 

Turniej grup starszych rozpoczął się 25 sierpnia. Jak co roku nie zawiodła Magdalena Budkiewicz zajmując 11 miejsce w szachach szybkich i 10 w szachach błyskawicznych juniorek do lat 18. Dobry turniej rozegrał także Filip Wnęk- 11 w szachach szybkich i 15 w szachach błyskawicznych w grupie juniorów do lat 14. W grupie dziewcząt walczyły: Julia Gaczoł i Zuzanna Nowak. Obie wracają z punktami ministerialnymi w każdym turnieju. Ciężko się grało Kasi Zabłockiej w grupie do lat 16- zajęła miejsca w czwartej dziesiątce. 

Po zmaganiach starszych, ciekawie dla nas zapowiadała się rywalizacja w młodszych grupach. Świetne zawody zagrały obie siostry Drozd. Gabrysia walczyła o czołowe lokaty do samego końca w grupie do 10 lat. Po 6 miejscu w szachach szybkich nikt się nie spodziewał, że te błyskawiczne pójdą jej genialnie i znajdzie się tak blisko podium- na czwartym miejscu. Ze zmiennym szczęściem w najmłodszej grupie do lat 8 grała Julia Drozd. Zabrakło odrobiny szczęścia ale dwa ósme miejsca zasługują na uznanie. Jakub Micuła i Piotr Wnuk grali w grupie do lat 12. Kuba poradził sobie nieźle. 7 punktów w szachach szybkich pozwoliło zająć dobre, 21 miejsce. W szachach błyskawicznych zdobył pół punktu mniej z 13 partii, co dało 47 miejsce. Piotrek Wnuk dał z siebie wszystko ale wystarczyło na miejsca w połowie siódmej dziesiątki. Wsród dziewcząt do lat 12 walczyła Emilia Nowak. Nie udało się powtórzyć znakomitych wyników z tamtego roku. Tym razem jest 39 i 49 miejsce. 

Podsumowując, nasi zawodnicy przywieźli z Mistrzostw Polski 20 punktów ministerialnych. Juniorzy młodsi zdobyli ich 13 (8pkt w szachach szybkich- 20 miejsce w klasyfikacji klubów i 5 punktów w szachach błyskawicznych- 23 miejsce w klasyfikacji klubowej). Juniorzy w grupach starszych wracają z 7 punktami (3pkt w szachach szybkich i 4 punkty w szachach błyskawicznych). Gratulujemy!