foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

Za nami opóźnione rozgrywki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, którą tym razem organizowało województwo lubelskie. Jako miejsce jej rozgrywania wybrano Puławy. W związku z sytuacją epidemiologiczną niektórzy zawodnicy mogli pojechać dzięki rezygnacji innych. Dzięki temu nasza ekipa liczyła 7 osób i zaprezentowała dobry poziom gry. Najlepiej obrazuje to klasyfikacja klubowa, gdzie Goniec znalazł się na 3! miejscu, dając się wyprzedzić tak elitarnym klubom jak MUKS Stoczek Białystok, Polonia Wrocław czy LKSZ GCKIP Czarna. Nasi zawodnicy zdobyli 12 punktów ministerialnych. 

Znakomity turniej zagrała Julia Gaczoł. 6 punktów z 9 partii, gra na najwyższym poziomie z wysoko notowanymi przeciwniczkami i tylko dwie przegrane zaowocowały olbrzymim sukcesem, jakim jest piąte miejsce w grupie dziewcząt do lat 14. W roczniku 2006 było jeszcze lepiej, bo jest czwarte miejsce i zapewniony awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. W tej samej grupie punkt mniej uzyskała Zuzanna Nowak, co dało 19 miejsce. Zuzia w swoim roczniku była siódma. 

Wyniki D14

W grupie do lat 12 walczyli: Jakub Micuła i Michał Glaz. Kuba miał trudne początki jednak wytrwałość i walka oraz turbo końcówka (wygrane 4 ostatnie partie) dały zadowalający końcowy wynik- 18 miejsce ogólnie i wysokie, ósme w roczniku. W 7 rundzie wyniki tak się ułożyły, że nasi chłopcy zagrali między sobą. Michał dzielnie walczył. Trzy zwycięstwa i jeden remis pozwoliły na zajęcie 35 miejsca. 

Wyniki C12

Trzy nasze juniorki zagrały w grupie do lat 12. Świetny początek miała Emilka Nowak jednak druga połowa turnieju już nie była taka dobra. Sumarycznie są 4 punkty i 31 miejsce. Bardzo dobrze za to w roczniku 2009 bo wysokie, szóste. Weronika Niziołek także miała dobry początek. Z drugiej części turnieju wycisnęła ile się dało ale to wystarczyło na 40 pozycję. Taki sam wynik jak Weronika- 3,5 punktu- uzyskała Agnieszka Feliks ale na skutek słabszej punktacji pomocniczej była 42. 

Wyniki D12

Wielkie brawa należą się naszj młodzieży za godne reprezentowanie klubu i województwa małopolskiego, które otrzymało puchar za drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Tych wyników nie byłoby bez ciężkiej pracy trenerów oraz zaangażowania rodziców- bardzo dziękujemy!!!