foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

Starostwo Powiatu Wielickiego rostrzygnęło coroczny konkurs stypendialny dla młodych sportówców za rok 2020. Wiemy, jak nie było łatwo nie tylko przygotować się ale również zaprezentować na odpowiednio wysokim poziomie w zawodach szachowych. Naszych zawodników nie zniechęciła do ciężkiej pracy pandemia ani skumulowane w drugiej połowie roku najważniejsze turnieje. Poniesiony wysiłek dał piękne owoce w postaci wysokich miejsc w Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży czy Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. 

By otrzymać stypendium należy osiągać wysokie wyniki w rywalizacji ponadwojewódzkiej i międzynarodowej oraz mieć przynajmniej 1 punkt ministerialny. Osoba składająca wniosek musi trenować i reprezentować klub z Powiatu Wielickiego. Te kryteria spełniła aż piątka naszych szachistów. Czworo z nich może się cieszyć z przyznanego stypendium:

- Filip Wnęk- Mistrz Polski do lat 15- tytuł zdobyty podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski

- Magdalena Budkiewicz- siódma zawodniczka Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet do lat 20

- Julia Gaczoł- czwarta zawodniczka do lat 14 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży- turnieju dziewcząt do lat 14

- Jakub Micuła - ósmy zawodnik do lat 11 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży chłopców do lat 12

Oczywiście to wycinek ich osiągnięć. 

Odrobiny szczęścia zabrakło Karolowi Kozakowi- naszemu mistrzowi z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Może za rok się uda. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy by przyznana nagroda była motywacją do dalszej pracy.

Dziękuję Panu Ryszardowi Budkiewiczowi za pomoc.