foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

3 maja w staniąteckiej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Subregionu Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Były to 4 turnieje eliminacyjne do zawodów finałowych, które odbędą się 8 września na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Od grudnia nie odbywały się zawody szachowe na większą skalę organizowane przez UKS Goniec Staniątki na żywo. Tym bardziej cieszy taki głód grania i spotykania się z innymi szachistami :). Każda z grup była liczba. Zawodnicy zostali podzieleni wiekowo, a w przypadku najmłodszych rolę odrywał fakt posiadanej kategorii szachowej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny- Kamil Baryczka. Cieszy również postawa zawodników Gońca oraz liczebność naszych uczniów, którzy zdecydowali się zagrać. Szczególnie brawa należą się najmłodszym- uczniom z naszych zerówek ze Staniątek i Niepołomic. Dwoje z nich- Jagoda Glińska oraz Paweł Matusik wraca z turnieju z piątymi kategoriami. Pochwała należy się też Małgosi Kozak- najmłodszej zawodniczce wśród wszystkich startujących. 

Największym sukcesem może pochwalić się Filip Wnęk startujący w grupie OPEN (urodzeni 2004 i starsi), który zdeklasował konkurencję w tej grupie. Tuż za nim na drugim miejscu najlepsza z kobiet Magdalena Budkiewicz. Z dużo starszymi z powodzeniem rywalizował Jakub Micuła, który zawody zakończył na ósmym miejscu. Miejsca w drugiej dziesiątce tej grupy zajeli: 13. Ryszard Budkiewicz, 16. Karol Kozak, 19. Jakub Jastrzębski oraz 20. Michał Glaz. 

Wyniki OPEN

W grupie B (urodzeni 2005-2010) z kolei nasze dziewczyny nie dały szans rywalkom. Na bardzo wysokim trzecim miejscu zakończyła rywalizację najlepsza z nich- Emilia Nowak. W czołowej dziesiątce (a na miejscach 2 i 3 w klasyfikacji dziewcząt) zmieściły sie jeszcze Zuzanna Nowak oraz Gabriela Drozd. Wśród chłopców najwyżej uplasował się Dawid Jaroń- na 22 miejscu. Pozostałe lokaty: 16. Agnieszka Feliks, 23. Dominik Marecik, 24. Natalia Dziża, 25. Franciszek Klima.

Wyniki 2005-2010

Ciekawie zapowiadała się rywalizacja w dwóch najmłodszych grupach. Obie dla roczników 2011 oraz młodszych jednak z dodatkowych podziałem wg posiadanej kategorii wiekowej. Grupa młodzików z wyższymi kategoriami grała na dość dobrym poziomie biorąc pod uwagę jak mało startowali przez ostatni czas w turniejach na żywo. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Kacper Pałka, zajmując świetne czwarte miejsce. Tuż za nim najlepsza wśród dziewcząt i piąta ogólnie Julia Drozd. Wiele było tu międzyklubowych pojedynków, niejednokrotnie kończących się niespodziankami. Dobrą pierwszą część turnieju miała Hanna Babicz ale ze starszymi grało się na tyle ciężko, że ostatecznie zajęła 14 miejsce. Tuż przed nią z wynikiem 4 punktów uplasował się Karol Kurzeja. Pozostałe miejsca: 16. Justyna Różeńska, 17. Wojciech Kowalski, 18. Patryk Śledziewski, 24. Aleksandra Synowska, 25. Milena Bednarczyk.

Wyniki 2011 i młodsi z kategoriami

Turniej dla początkujących młodzików był jednocześnie jedynym turniejem klasyfikacyjnym. W czołowej piątej znalazło się aż troje naszych uczniów. Najlepszą wśród dziewcząt została Emilia Jeziorek, zdobywając jednocześnie czwartą kategorię szachową. Drugi w całej rywalizacji był Kamil Kawecki, co przełożyło się na zdobycie V kategorii. Do grona zawodników z kategoriami dołączyła Aurelia Jaroń, zdobywając kaegorię piątą. Tuż za podium( a drugi wśród chłopców) Patryk Kot, a na drugim miejscu wśród dziewcząt jego siostra Justyna. Oboje również wracają z wyższymi kategoriami. Ta grupa i jednocześnie turniej dla wielu dzieci był debiutem w rywalizacji ponadszkolnej. Swoje pierwsze zawody zaliczyli: 15. Ignacy Nieć, 23. Florencja Jastrzębska, 27. Kamil Moździerz, 28. Filip Sochacki, 29. Stanisław Skupski, 30. Emilia Jaworska, 31. Małgorzata Kozak, 32. Sharon Salguero, 33. Maja Bober, 36. Antoni Lupa, 38. Krzysztof Wójtowicz. Po dłuższej przerwie zagrała też Magdalena Gac, zajmując 35 pozycję. 

Wyniki 2012 i młodsi poniżej rankingu 1200

Dziękujemy za wysoką frekwencję. Do turnieju finałowego 8 września awans uzyskali zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród dziewcząt i chłopców w każdej grupie. 

Galeria zdjęć