foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

Wyższe małopolskie ligi juniorskie w związku z pandemią koronawirusa były w tym roku rozgrywane nieco później niż zwykle- z lutego i marca zostały przesunięte na kwiecień i maj tak, by zdążyć przed planowaną już niebawem II ligą juniorów. W przypadku IV ligi juniorzy grali tempem szachów klasycznych, a w III lidze- szachów szybkich. W tym roku mogliśmy wystawić w rozgrywkach po jednej drużynie w obu ligach.

Kwiecień zamknęliśmy rozgrywkami IV ligi w krakowskim Hotelu Galaxy. Był to jeszcze czas wzmożonych obostrzeń. Na starcie stanęło 28 zespołów. By nie spaść do lig niższych należało zająć miejsce 22 lub wyższe. Po pierwszym dniu wydawać się mogło, że utrzymanie naszej młodziutkiej ekipy jest realne. Bardzo dobrze grali na trzeciej szachownicy Kacper Pałka oraz na szachownicy dziewczęcej- Justyna Różeńska. Nieco trudniejsze zadanie mieli Franciszek Klima oraz Dominik Marecik, grający ze starszymi od siebie. Ostatecznie ten drugi dzień z zaledwie jednym remisem przy grze z drużynami ze strefy spadkowej spowodował, że nasza drużyna spadła do V ligi. Dobrą dyspozycję utrzymała Justynka, która zdobyła 5 punktów z 7 partii i zajęła 7 miejsce na czwartej szachownicy. Bardzo dzielnie walczył też siedmioletni Kacper. Do III kategorii zabrakło mu szczęścia w ostatniej partii. Do pozostania w IV lidze potrzebna była wygrana w ostatnim meczu z UKS Magnus Rzezawa co niestety się nie udało.  Bywa i tak, że nie zawsze się wygrywa ale cel mamy taki, że w styczniu wracamy do IV ligi.

Wyniki IV liga

 Lepiej poradziły sobie rezerwy Gońca grające w III lidze juniorów. Nie udało się w oba dni grać tym samym składem. Na szczęście drobna zmiana w niedzielę nie wyrzuciła nas do strefy spadkowej. Zgodnie z oczekiwaniami na młodszej dziewczęcej szachownicy zagrała Gabriela Drozd, która uzyskała wynik równorzędny ze zwyciężczynią tej "deski"- Nikolą Komendołowicz. Pozostałe wyniki w okolicach połowy punktów zdobycia. Ciężko na pierwszej szachownicy miała Zuzanna Nowak. Jako kapitan doskonale mobilizowała resztę składu. Przełożyło się to na końcowe 7 miejsce z 3 wygranymi meczami. Ciężko na  utrzymanie pracowali: Zuzanna Nowak (2pkt/9), Piotr Wnuk (2,5pkt/5), Natalia Dziża (0pkt/4), Dawid Jaroń (3,5pkt/9), Damian Gaczoł (4pkt/9), Emilia Nowak (3,5pkt/9), Gabriela Drozd (7pkt/9). Bardzo dziękuję rodzicom, którzy zorganizowali się i ogarnęli dzieciaki wobec mojej niedyspozycji. 

Wyniki- III liga

Naszej pierwszej drużynie życzymy dobrego wyniku na II lidze juniorów, która odbędzie się w Poroninie pod koniec czerwca.