foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UKS GONIEC STANIĄTKI

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików dla roczników: 2011, 2012 i 2013 przesunięto na końcówkę maja. Organizatorem był tym razem Podkarpacki Związek Szachowy. Zawody odbyły się w Bieszczadach w malowniczej miejscowości Bystre koło Baligrodu. 7 zawodników Gońca przez 3 dni walczyło nie tylko o wysokie lokaty ale też cenne punkty ministerialne dla naszego klubu. Ostatecznie zdobywały je tylko dziewczynki. Justyna Różeńska zdobyła 2pkt, a Julia Drozd, Aleksandra Synowska i Emilia Jeziorek- po 1 punkcie. 

Rywalizacja wśród dziewcząt mniej więcej zbiegła się z oczekiwaniami. Znakomicie grała Justyna Różeńska, której wynik 7 punktów na 9 partii dał drugie miejsce i srebrny medal. Starała się również o jak najwyższe miejsce Julia Drozd jednak tym razem sił wystarczyło na szóstą lokatę. Debiutantka Emilia Jeziorek, jednocześnie jedna z najmłodszych w naszej ekipie i turnieju pojechała przede wszystkim po cenne doświadczenie. Grała na tyle dobrze, że z wynikiem 4,5 punktu zajęła 9 miejsce, tuż za starszymi i bardziej utytułowanymi rywalkami. 3 punkty uzyskała Ola Synowska, kończąc zmagania na 11 miejscu. 

Grupa chłopców była bardzo liczna (prawie 50 uczestników) oraz bardzo wymagająca. Trzech naszych chłopców momentami miało przebłyski dobrej gry. Czasem brakowało szczęścia, czasem doświadczenia i ogrania w turniejach szachowych. Najwyżej z naszych na 38 miejscu uplasował się Patryk Śledziewski, a tuż za nim- Karol Kurzeja. Debiutant w zawodach pozaszkolnych Bartłomiej Więsek ugrał 1 punkt ale również jak Emilka zebrał cenne doświadczenie na kolejne lata gry. 

Oprócz grania w szachy dzieci mogły integrować się z kolegami z innych klubów oraz doświadczać piękna bieszczadzkiej natury. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok wyniki będą zdecydowanie lepsze. Trzeba włożyć jeszcze więcej pracy i pograć w zawodach szachowych, które przed nami.

Wyniki chłopców

Wyniki dziewcząt