26 maja w Rzezawie koło Bochni odbył się XVI Wojewódzki Turniej Szachowy o Sakiewkę Królowej Jadwigi. Okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w dziewięciorundowych zawodach mieli zarówno Ci najmłodsi jaki i dorośli. Prawie czterdziestoosobowa ekipa uczniów Gońca pokazała się z niezłej strony. Zawodnicy walczyli w trzech grupach, a kryterium podziału był wiek. Zanim rozpoczeła się walka uczestnicy odśpiewali hymn narodowy, ponieważ turniej został włączony w ogólnopolską akcję "Sto turniejów na Stulecie Odzyskania Niepodległości". Przyjemnie zrobiło się także wszystkim obecnym mamom, gdyż w dniu ich święta pamiętano o życzeniach.
W turnieju głównym- grupie OPEN- zagrało czworo naszych zawodników. Dobić się do podium było ciężko ze względu na mocną i dobrze dysponowaną konkurencję. Najwyższe, 16. miejsce zajęła Julia Gaczoł z wynikiem 4 punktów. Taki sam rezultat uzyskał Piotr Rainer, który był 18. Pół punktu mniej zdobyła Katarzyna Zabłocka oraz Oskar Kołodziej, co dało odpowiednio 22. i 23. miejsce.
Grupa B- turniej dla dzieci z roczników 2006-2008- zgromadził 34 uczestników. Na podium stanęło dwóch naszych zawodników- Karol Kozak był drugi, a Michał Glaz- trzeci. Należy dodać, że obaj są młodsi niż zakładane widełki wiekowe. Brawo dla nich, że dzielnie stawili czoła odrobinę starszym i bardziej doświadczonym szachistom. Pozostałe rezultaty: Wiktoria Boćwińska- 8 miejsce, Piotr Wnuk- 10 miejsce, Zofia Klima- 11 miejsce, Maja Baran- 12 miejsce, Zuzanna Kozicka- 14 miejsce, Weronika Niziołek- 15 miejsce, Damian Gaczoł- 16 miejsce, Martyna Szwed- 30 miejsce.
Najliczniejsza grupa "Gońców" zagrała w grupie C- dzieci urodzonych w roku 2009 i młodszych. Tu również nie udało się nam stanąć na podium. Najlepszy rezultat- 7 miejsce- osiągnęła Natalia Dziża. Tuż za nią na 8 miejscu znalazł się Franciszek Klima, a pierwszą dziesiątkę zamknął Mikołaj Kumięga, który zagrał zaledwie 7 partii osiągając aż 6 punktów. Pozostałe rezultaty: 13. Marcel Włodarz, 14. Jan Kopytko, 15. Dominik Marecik, 16. Jakuch Turchan, 19. Gabriela Bera, 20. Roksana Wieczorek, 21. Krystian Opyd, 23. Mateusz Gumulec, 25. Daria Niziołek, 27. Zbigniew Iwanek, 32. Sebastian Bartosi, 35. Franciszek Filipowski, 36. Filip Opyd, 39. Jan Kumięga, 40. Aleksandra Dulska, 41. Kacper Gajewski, 42. Piotr Rybiański, 43. Wojciech Tamowski.
Należy podkreślić, że turniej był finansowany przez Gminę Rzezawa i Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach projektu "Wiejskie Potyczki przy szachownicy". Kolejny turniej z cyklu już 1 czerwca w Domu Kultury w Staniątkach. Zapraszamy!!!
Wyniki: grupa OPEN grupa 2006-2008 grupa 2009 i młodsi
Fot. Kinga Siwek, Kamil Baryczka

W związku z napiętym harmonogramem najważniejszych wydarzeń szachowych dla klubu oraz wyjazdami p. Kingi zmianie ulegnie grafik zajęć w maju. Co się będzie dało to odpracujemy w konkretnych terminach, część zajęć niestety przepadnie. Proszę o przychodzenie na zajęcia według poniższego grafiku.
W Szkole Podstawowej w Suchorabie wszystkie zajęcia majowe odbywają się według stałego harmonogramu. W czerwcu zajęcia w Suchorabie nie będą się już odbywać.
11-15 maja 2026 - zajęcia szachowe w przedszkolach i szkołach i klubie są odwołane
UWAGA - zajęcia w piątek 15 maja w klubie odbywają się normalnie
18 i 19 maja 2026 - zajęcia szkolne, przedszkolne i klubowe odbywają się według stałego harmonogramu
20-29 maja 2026 - zajęcia przedszkolne i szkolne są odwołane,
zajęcia klubowe (wtorek, środa i piątek) odbywają się według stałego harmonogramu
Dodatkowe terminy zajęć dla osób, które by sobie chciały odrobić:
18 maja 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18
1 czerwca 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18
Proszę o uregulowanie niezapłaconych składek. W razie pytań jestem do dyspozycji.
Kinga Siwek-Olaś
prezes UKS Goniec Staniątki
Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie do uczestnictwa w zajęciach szachowych organizowanych w budynku szkoły przez UKS Goniec Staniątki. Będa się one odbywać raz w tygodniu.
Harmonogram zajęć:
klasy 0 - piątki - 13:35-14:20
klasy 1-3 oraz w miarę wolnych miejsc starsze - piątki - 12:45-13:30
Prowadzący: instruktor Michał Mirski
Płatność za zajęcia - semestralna składka klubowa w kwocie 150zł/semestr
I semestr - płatność do 15 października 2025
II semestr - płatność do 15 lutego 2026
Opłatę należy uiścić na numer konta UKS Goniec Staniątki: Małopolski Bank Spółdzielczy 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002 - w tytule należy wpisać imię i nazwisko uczestnika zajęć
W ramach opłaconej składki klubowej uczniowie mogą uczęszczać na inne zajęcia szachowe organizowane w siedzibie klubu w Staniątkach i Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach.
Osoby zainteresowane zgłaszają się przez formularz zgłoszeniowy
Informacji udziela Kinga Siwek-Olaś prezes UKS Goniec Staniątki tel. 695 664 871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zajęcia wystartują 3 października 2025. Zapraszamy!!!
Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach szachowych, które organizuje UKS Goniec Staniątki w Szkole Podstawowej w Staniątkach. Zajęcia szachowe będą się odbywać raz w tygodniu - w piątki - według poniższego harmonogramu:

UKS "Goniec" Staniątki
Rok założenia 1972
Staniątki 315 - Dom Kultury
32-005 Niepołomice
NIP: 683-20-08-558
REGON: 350824796
MBS W Wieliczce o/Niepołomice
nr: 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002