• Goniec Staniątki - rok zał. 1972
  Goniec Staniątki - rok zał. 1972
 • Goniec Staniątki - rok zał. 1972
  Goniec Staniątki
 • Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
  Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
 • Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
  Goniec Staniątki
 • Goniec Staniątki - Wspierają nas
  Wspierają nas

Już tradycyjnie nowy rok szkolny ( i nowy rok treningowy) otwieramy cyklem turniejów szachowych "Szachy- ruch w stronę intelektu". W tym roku rozgrywki miały miejsce w scenerii Zamku Królewskiego w Niepołomicach i trwały od 9 do 12 września 2021 roku. Udało się rozegrać 6 turniejów w 5 grupach. Bardzo się cieszyliśmy z licznej frekwencji w grupie początkujących więc została ona podzielona na dwie odrębne grupy: dla juniorów starszych z dorosłymi oraz dla juniorów młodszych i młodzików. 

Zmagania zaczęły się od rywalizacji najmłodszych- dzieci z zerówki i przedszkoli. Dzieci z niepołomickiego przedszkola ss. Augustianek oraz staniąteckiej zerówki mogły się zmierzyć z liczną grupą przedszkolaków z Clever Kids z Krakowa. Dzieci zdołały zagrać trzy rundy. Wśród dziewczynek zwyciężyła Aleksandra Karcz (SP Staniątki), która wyprzedziła Alicję Przewłocką (SP Staniątki) oraz Małgorzatę Kozak (Przedszkole ss. Augustianek Niepołomice). Wśród chłopców najlepszym okazał się Radosław Czajkowski (SP Staniątki). Tuż za nim na podium znaleźli się: Mateusz Szponder (Clever Kids Kraków) oraz Samuel Włodarz (SP Staniątki). Wszystkie dzieci otrzymały jednakowe nagrody, a najlepsi- medale. To takie pierwsze szlify przed poważniejszą rywalizacją z maluchami z innych placówek. 

Wyniki przedszkolaki 

 9 września wystartował turniej grupy B. 24 zawodników i zawodniczek grało aż do niedzieli. Świetną dyspozycję pokazała Zuzanna Nowak, która z wynikiem 8pkt z 9 partii zwyciężyła, zdobywając pierwszą normę na tytuł kandydata na mistrza krajowego. Tuż za Zuzią uplasowało się dwóch reprezentantów Ogniska TKKF w Dobczycach- Tomasz Bajer oraz Maksymilian Nowakowski. W czołówce dzielnie walczyli też: Michał Glaz i Karol Kozak, którzy zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce. Pozostałym reprezentantom Gońca poszło nieco słabiej. Gabriela Drozd była 19, Emilia Nowak 20, Dawid Jaroń 23, a Natalia Dziża- 24. 

Wyniki grupa B

 10 września został rozegrany turniej młodzików urodzonych w roku 2012 i młodszych. Zawodnicy grali tempem 15 minut na partię.  Zwyciężył Milan Chmielek (Szachownica Kłaj) przed Piotrem Czeremcha (UKS 21 Podlesie) i Wojciechem Jamka (Ognisko TKKF w Dobczycach). Wśród dziewcząt najlepsza była Hanna Babicz. Srebrny medal zdobyła Agnieszka Ślusarczyk (MKS MOS Wieliczka), a brązowy- Emilia Jeziorek (UKS Goniec Staniątki). 

Wyniki pozostałych zawodników: 4. Pałka Kacper, 6. Śledziewski Patryk, 13. Kowalski Wojciech, 18. Kot Justyna, 22. Jaroń Aurelia, 23. Matusik Paweł

Wyniki grupa E

W sobotę 11 września do zmagań dołączyły kolejne dwie grupy. Turnieje grup C i D miały charakter klasyfikacyjnych i padło sporo kategorii szachowych. Grupa C była przeznaczona dla zawodników z rankingiem szachowym 1250-1600 bez względu na wiek. By uzyskać wyższą kategorię należało zagrać w oba dni na wysokim poziomie. Zmagania wygrał Krzysztof Rembisz (WKS Górnovia Górno), który wyprzedził Tomasza Kida (Kraków) oraz Krzysztofa Chmiel (MKS MOS Wieliczka). Zwycięzca triumf przypieczętował zdobyciem II kategorii szachowej. Wśród kobiet zwyciężyła Faustyna Wrona (MKS MOS Wieliczka). O jedno oczko niżej była jedna z najmłodszych zawodniczek- Hanna Babicz. Trzecie miejsce należało do Ady Walerjan (Gens una sumus Kraków). Z wyższej, III kategorii szachowej cieszy się Kamil Kawecki, który zagrał bardzo dobre zawody jak na pierwszy raz w klasycznym turnieju. 

Pozostałe wyniki: 17. Kawecki Kamil, 26. Jeziorek Emilia, 28. Pałka Kacper, 33. Marecik Dominik, 37. Klima Franciszek, 43. Kochan Musa, 44. Synowska Aleksandra46. Kowalski Wojciech. 

Wyniki grupa C

Bardzo ciekawe były zmagania amatorów i osób, które zaczynają swoją przygodę z królewską grą. Zgłosiło się tak dużo uczestników, że grupę D podzieliliśmy na dwie wg wieku zawodników. 

Młodsi juniorzy i młodzicy ekspresowo zakończyli turniej. Zwyciężył w nim Filip Kołos (Szachownica Kłaj). Drugi był Michał Łopatka (Kraków), a trzeci- Maciej Trybuła (KKSz Kraków). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Kinga Grabowska (Sędziszów Małopolski), która wyprzedziła Emilię Dulny. Startowało dwóch reprezentantów Gońca. Patryk Kot był 9, a Piotr Żołowicz- 12. 

Podgrupa starszych juniorów i dorosłych walczyła bardzo zaciekle. W ostatecznym rozrachunku wygrał Jakub Wojtaszek (Kraków), który wyprzedził Adama Widłę (Bochnia) i Kamila Longawa (Kraków).  Wśród kobiet na pierwszym miejscu zawody ukończyła Ewa Cholewa (Kraków). Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Skoczylas (SP nr 87 Kraków), a na trzecim- Małgorzata Puchacz (Wieliczka). Frekwencja na tym turnieju pokazuje jak mało jest zawodów szachowych dla dorosłych amatorów bez kategorii szachowych. 

Wyniki grupa D

Wyniki grupa D1

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy na nasze turnieje do Staniątek i Niepołomic!

 

Nabór na zajęcia szachowe w Szkole Podstawowej w Staniątkach 2023/2024

Zapraszamy chętnych uczniów z klas 0-3 do zgłaszania chęci udziału w zajęciach szachowych, które będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Staniątkach od 18 września 2023 roku. Wstępny harmonogram:

- klasy 0- piątki o godz. 12:45-13:30

- klasy 1- poniedziałki 13:40-14:25, piątki 11:50-12:35

- klasy 2 i 3- środy 12:45-14:15

Dodatkowe zajęcia klubowe będą się odbywać w środy w siedzibie klubu w Staniątkach.

W tygodniu naborowym- od 18 do 22 września dzieci otrzymają na zajęciach deklaracje udziału, które należy wypełnić i oddać. Potwierdzeniem udziału jest opłacenie składki klubowej w kwocie 100zł- szczegóły i terminy będą na deklaracjach.

Chętne osoby prosimy o kontakt z prowadzącą: Kinga Siwek tel. 695-664-871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nabór na zajęcia klubowe w siedzibie klubu w Staniątkach 2023/2024

Rozpoczynamy nabór na zajęcia klubowe, które będą się odbywać w siedzibie naszego klubu w Staniątkach- w środy. Podział będzie podobny jak w Niepołomicach:

- grupa przedszkolna- 14:45-15:15 (zapraszamy uczniów przedszkola i zerówki)

- grupa podstawowa- 15:30-16:15

- grupa średnia- 16:20-17:20

- grupa zaawansowana- 17:30-19

Składka klubowa wysnosi 100zł/semestr. Startujemy 20 września, na pierwszych zajęciach naborowych zostaną rozdane deklaracje uczestnictwa wraz z harmonogramem innych zajęć, w których będzie można brać udział w ramach składki klubowej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nabór na zajęcia szachowe w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach 2023/2024

Rpzpoczynamy nabór na zajęcia szachowe w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach. W roku szkolnym 2023/2024 odbywać się one będą 1 raz w tygodniu- we wtorki- w następujących grupach i godzinach:

- grupa podstawowa- 15:30-16:15

- grupa średnia- 16:20-17:20 (2 razy w miesiącu dodatkowo płatne zajęcia z innym trenerem)

- grupa zaawansowana - 17:30-19  (2 razy w miesiącu dodatkowo płatne zajęcia z innym trenerem).

Składka klubowa wynosi 100zł/semestr. Na zajęciach naborowych 19 września 2023 będą rozdawane deklaracje uczestnictwa ze szczególami oraz informacją na temat innych zajęć odbywających się w naszym klubie, na które mozna uczęszczać w ramach tej składki.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

UKS "Goniec" Staniątki

Rok założenia 1972

 

Staniątki 315 - Dom Kultury 

32-005 Niepołomice

 

NIP: 683-20-08-558

REGON: 350824796

 

MBS W Wieliczce o/Niepołomice

nr: 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002