• Goniec Staniątki - rok zał. 1972
    Goniec Staniątki - rok zał. 1972
  • Goniec Staniątki - rok zał. 1972
    Goniec Staniątki
  • Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
    Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
  • Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
    Goniec Staniątki
  • Goniec Staniątki - Wspierają nas
    Wspierają nas

6 czerwca w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Podłężu nasz klub zorganizował Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Podłężu oraz w Suchorabie. Na starcie stanęło 33 zawodników, którzy rozegrali 6 rund. Końcowa klasyfikacja pozwoliła wyłonić mistrzów i mistrzynie obu placówek. 

Wśród dziewcząt SP w Suchorabie najlepsza okazała się Natalia Tańcula (4pkt) przed Zuzanną Goryczka (2pkt) i Roksaną Kostuch (1,5pkt). Najlepszym chłopcem z Suchoraby był Marcel Sowiński (2pkt), który wyprzedził Jana Szymskiego (2pkt) i Marcela Stawarza (2pkt). Sześcioosobowa ekipa ćwiczy pierwszy rok pod czujnym okiem p. Joanny Bajer. 

Uczniowie SP w Podłężu zdominowali rywalizację i nie pozwolili gościom dostać się na podium. W ich odrębnej rywalizacji najlepszą dziewczynką została Roksana Wieczorek (4pkt). Tuż za nią uplasowały się: Wiktoria Cisło (3,5pkt) i Dżesika Kaczmarek (3,5pkt). Najlepszym w gronie chłopców był Damian GAczoł (5pkt), który wyprzedził Mateusza Mitonia (5pkt) i Krzysztofa Kasprzyka (5pkt). 

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy- słodkie upominki. 

Gratulujemy!!!

Wyniki

 

Fot. Ewa Budkiewicz, Joanna Bajer

Na przełomie maja i czerwca w krakowskim Hotelu Europejskim odbywały się Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Seniorów. Nasz klub również miał swich reprezentantów, z których największy sukces odniosła Maja Baran, która grając w grupie do lat 10 i walcząc wytrwali z silnymi przeciwnikami, zajęła 5 miejsce i zdobyła II kategorię szachową. W tej samej grupie zagrała Emilia Nowak, która z wynikiem 4 punktów uplasowała się na 12 miejscu. 

W grupie do lat 8 tuż za podium na 4 miejscu zawody zakonczyła Gabriela Drozd, uzyskując 5 punktów. 

Należy dodać, że Maja i Gabrysia przegrały tylko z chłopcami, pozostawiając inne szachistki w tyle.

W grupie do lat 13 zagrała Zuzanna Nowak, który z wynikiem 3,5 punktu zajęła 14 miejsce.

Dwie najsilniejsze grupy tj. A i B toczyły boje aż przez cztery dni. Wśród naszych młodych szachistów grających w grupie B najlepiej wypadł Filip Wnęk, który uzyskał 4,5 punktu i zajął 9 miejsce. Karol Kozak zdobył 2,5 punktu, co dało 36 miejsce, a Michał Glaz z wynikiem 1,5 punktu był 48. Dla tych trzech chłopców był to ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, gdyż zawody zostały rozegrane tempem gry tego prestiżowego turnieju. Życzymy aby to doświadczenie zaprocentowało już niebawem!

Wyniki gr. B

Wyniki gr. C

Wyniki gr. D

Wyniki gr. E

Fot. Paweł Baran

Na przełomie maja i czerwca rozgrywany był Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci, na który wybrała się drużyna z SP Podłęże pod opieką p. Pawła Gaczoła. Poniżej krótka relacja.

"W dniach 28, 29 i 30 maja w miejscowości Pokrzywna, położonej w województwie opolskim rozegrane zostały Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci ze Szkół Podstawowych (drużyny składały się wyłącznie z czterech zawodników uczęszczających do tej samej szkoły). Małopolskę reprezentowali Mistrzowie województwa małopolskiego z SP im. Królowej Jadwigi z Podłęża. W składzie drużyny znaleźli się zawodnicy naszego klubu: 

- Piotr Rainer,

- Katarzyna Zabłocka,

- Damian Gaczoł

- Julia Gaczoł.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 25 drużyn. Przez trzy dni rozegranych zostało 11 rund. Drużyna z Podłęża na liście startowej tworzonej według rankingu FIDE zawodników rozpoczęła zawody z 18 numerem startowym. Nasza ekipa zakończyła rywalizację z bilansem 4 zwycięstw, 4 porażek oraz 3 remisów, co pozwoliło zająć 13 pozycję, czyli taką samą jak przed rokiem. Przed ostatnią partią byliśmy na 9 miejscu jednakże zacięta walka do ostatnich sekund z drużyną szkolną z Białegostoku zakończyła się dla nas przegraną (1,5 do 2,5), co zepchnęło nas na dalszą lokatę. Na miejscu 1 zameldowała się jak przed rokiem SP5 Skierniewice. Indywidualnie najwięcej punktów dla szkoły zdobył Piotrek, który grając na I szachownicy osiągnął dobre 7,5 punktu. Julka zdobyła na czwartej szachownicy 7 punktów, a Damian i Kasia odpowiednio- 3 i 2,5 puktu. Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za zaangażowanie w turniej i serce do walki."

Wyniki drużynowe 

Zdjęcia: Paweł Gaczoł

DZIECIĘCY TURNIEJ SZACHOWY

Piątek 1 czerwca w godz. 900-1300

Turniej rozgrywany jest w ramach projektu MZSzach

WIEJSKIE POTYCZKI NA SZACHOWNICY”

1.      Organizator: UKS GONIEC Staniątki przy wsparciu finansowym MSiT oraz Gminy Niepołomice

2.      Miejsce: Dom Kultury w Staniątkach

3.      Termin: 1 czerwca 2018 roku.

4.      System rozgrywek: szwajcarski, na dystansie 7 rund. Tempo gry: P’10

5.      Grupy turniejowe, wpisowe, nagrody:

a)Turniej indywidualny dla dzieci urodzonych w roku 2009 i młodszych;

Nagrody: statuetki dla trzech dziewcząt i chłopców + nagrody rzeczowe + upominki dla wszystkich + wyróżnienia-niespodzianki.

b)  Turniej indywidualny, klasyfikacyjny dla młodzieży urodzonej w latach 2008=2006;

Nagrody: statuetki dla trzech dziewcząt i chłopców + nagrody rzeczowe + upominki dla wszystkich + wyróżnienia-niespodzianki.

  6.  Zgłoszenia: na www.chessarbiter.com lub lub mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Na miejscu gry (pod warunkiem, że będą wolne miejsca) do godz. 845.

REGULAMIN Cyklu Otwartych Turniejów Szachowych

w ramach projektu „WIEJSKIE POTYCZKI NA SZACHOWNICY”

Wstęp:

MZSzach wspólnie z MSiT realizuje pilotażowy projekt, mający na celu zaktywizowanie środowisk wiejskich i stworzenie im warunków do konfrontacji sportowej. Rywalizacja indywidualna ma charakter otwarty, natomiast rywalizacja drużynowa przeznaczona jest wyłącznie dla zespołów wiejskich w dwóch kategoriach: klubowej i szkolnej.

Organizator:

MZSzach

Koordynator projektu – Stanisław Turecki.

Wsparcie finansowe:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki,
  • MZSzach.

Termin i miejsce:

W ramach projektu odbędą się cztery turnieje w grupach wiekowych 2009 i młodsi oraz 2008-2006:

  • 14.04 – w Szkole Podstawowej w Przebieczanach,
  • 26.05 – w Szkole Podstawowej w Rzezawie,
  • 01.06 – w Domu Kultury w Staniątkach,
  • 10.06 – w Szkole Podstawowej w Podłężu – turniej finałowy.

Uczestnictwo:

Projekt ma charakter otwarty i może grać w nim każdy, kto spełnia wymogi regulaminowe. Tylko w rywalizacji drużynowej zostaną sklasyfikowane wyłącznie sekcje/kluby wiejskie oraz reprezentacje szkół wiejskich.

System rozgrywek:

Wszyscy zawodnicy (dziewczyny i chłopcy) grają w jednej grupie.

Tempo gry wynosić będzie 10-15 minut dla każdego z zawodników. System kojarzenia – szwajcarski na dystansie 7-9 rund.

Do klasyfikacji zespołowej zalicza się najkorzystniejsze wyniki dziewczyny i chłopca z każdej grupy wiekowej. Ponieważ poszczególne turnieje posiadają różną liczbę rund, do klasyfikacji drużynowej będą zaliczane punkty zawsze po siódmej rundzie. Zawodnicy posiadający przynależność klubową w CR PZSZach będą punktować dla drużyn klubowych, a pozostali dla drużyn szkolnych.

Awans do turnieju finałowego uzyskają drużyny z najwyższą-najkorzystniejszą liczbą punków uzyskaną w jednym turnieju. Gdy liczba punktów pomiędzy zainteresowanymi drużynami będzie identyczna, o awansie zadecydują najkorzystniejsze punkty z pozostałych turniejów.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane są zgodnie z regulaminami poszczególnych turniejów.

Inne informacje:

Organizator dysponuje kwotą przeznaczoną na dojazd ekip. Możliwość dofinansowania dojazdu należy negocjować z koordynatorem projektu (tel. 607099482). Częściowy lub cały zwrot kosztów przejazdu może się odbyć na podstawie rachunku profesjonalnej firmy przewozowej. Preferowane będą najliczniejsze ekipy.

Nagrody:

Uczestnicy otrzymują nagrody wymienione w regulaminach poszczególnych turniejów.

Osiem najwyżej sklasyfikowanych drużyn szkolnych i klubowych weźmie udział w turnieju finałowym w Podłężu.

Inne uwagi:

Udział w turnieju oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych, sprawozdawczych i promocji turniejów.

Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

ZAPRASZAMY

Harmonogram zajęć szachowych w maju 2026

W związku z napiętym harmonogramem najważniejszych wydarzeń szachowych  dla klubu oraz wyjazdami p. Kingi zmianie ulegnie grafik zajęć w maju. Co się będzie dało to odpracujemy w konkretnych terminach, część zajęć niestety przepadnie. Proszę o przychodzenie na zajęcia według poniższego grafiku.

W Szkole Podstawowej w Suchorabie wszystkie zajęcia majowe odbywają się według stałego harmonogramu. W czerwcu zajęcia w Suchorabie nie będą się już odbywać. 

11-15 maja 2026 - zajęcia szachowe w przedszkolach i szkołach i klubie są odwołane

UWAGA - zajęcia w piątek 15 maja w klubie odbywają się normalnie

18 i 19 maja 2026 - zajęcia szkolne, przedszkolne i klubowe odbywają się według stałego harmonogramu

20-29 maja 2026 - zajęcia przedszkolne i szkolne są odwołane,

                            zajęcia klubowe (wtorek, środa i piątek) odbywają się według stałego harmonogramu

Dodatkowe terminy zajęć dla osób, które by sobie chciały odrobić:

18 maja 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18

1 czerwca 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18

Proszę o uregulowanie niezapłaconych składek. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Kinga Siwek-Olaś

prezes UKS Goniec Staniątki

Zajęcia szachowe 2025/2026 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Suchorabie

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie do uczestnictwa w zajęciach szachowych organizowanych w budynku szkoły przez UKS Goniec Staniątki. Będa się one odbywać raz w tygodniu.

Harmonogram zajęć:

klasy 0 - piątki - 13:35-14:20

klasy 1-3 oraz w miarę wolnych miejsc starsze - piątki - 12:45-13:30

Prowadzący: instruktor Michał Mirski

Płatność za zajęcia - semestralna składka klubowa w kwocie 150zł/semestr

I semestr - płatność do 15 października 2025 

II semestr - płatność do 15 lutego 2026

Opłatę należy uiścić na numer konta UKS Goniec Staniątki: Małopolski Bank Spółdzielczy 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002 - w tytule należy wpisać imię i nazwisko uczestnika zajęć

W ramach opłaconej składki klubowej uczniowie mogą uczęszczać na inne zajęcia szachowe organizowane w siedzibie klubu w Staniątkach i Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach.

Osoby zainteresowane zgłaszają się przez formularz zgłoszeniowy

Informacji udziela Kinga Siwek-Olaś prezes UKS Goniec Staniątki tel. 695 664 871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia wystartują 3 października 2025. Zapraszamy!!!

Zajęcia szachowe w Szkole Podstawowej w Staniątkach w roku szkolnym 2025/2026

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach szachowych, które organizuje UKS Goniec Staniątki w Szkole Podstawowej w Staniątkach. Zajęcia szachowe będą się odbywać raz w tygodniu - w piątki - według poniższego harmonogramu:

 
Klasy 0 - 13:40-14:25
Klasy 1 - 12:45-13:30
Klasy 2 i starsze - 14:30-16:00
 
 
Składka klubowa- I semestr- 150zł płatne do 15 października 2025 
Składka klubowa- II semestr- 150zł płatne do 15 lutego 2026
 
W ramach opłaconej składki klubowej można uczestniczyć bezpłatnie także w zajęciach, które organizuje UKS Goniec  Staniątki w siedzibie klubu oraz Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach:
 
wtorki - Laboratorium Aktywności Społecznej 15:30-16:15 
środy - siedziba klubu Dom Kultury w Staniątkach 14:45-15:15 (zerówki), 15:30-16:15 
 
Numer konta do wpłat: Małopolski Bank Spółdzielczy 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002 w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika zajęć
 
Zajęcia startują 19 września 2025. Prowadzący: Kinga Siwek-Olaś
 
Kontakt:
Kinga Siwek-Olaś- prezes- tel. 695664871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Aktualności odnośnie działalności klubu można znaleźć na stronie internetowej: www.goniecstaniatki.pl
 
Zachęcamy także do śledzenia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/klubszachowyGoniec oraz do dołączenia do grupy klubowej na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1949241678706308 gdzie pojawiają się aktualności z życia klubu i ogłoszenia.
 
Klub organizuje turnieje szachowe oraz wyjazdy na zawody szachowe - uczestnictwo w nich jest dobrowolne. Pozostałe zawody szachowe, których nie organizujemy można znaleźć w serwisach: www.chessarbiter.com oraz www.chessmanager.com 
 
 Zapraszamy!!!
 
Formularz zapisu na zajęcia: https://forms.gle/3LBuEBEXGYFbJ9J5A
 

 

UKS "Goniec" Staniątki

Rok założenia 1972

 

Staniątki 315 - Dom Kultury 

32-005 Niepołomice

 

NIP: 683-20-08-558

REGON: 350824796

 

MBS W Wieliczce o/Niepołomice

nr: 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002